Gadżety samochodowe- ułatwienia dla kierowcy, czy zbędny wydatek?

Motoryzacja

Niejednokrotnie spędzamy za kierownicą długie godziny,nie ważne czy to jest podróż na wakacje, czy codzienność w pracy. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej akcesoriów, które nie stanowią standardowego wyposażenia samochodu, ale ich celem jest ułatwienie lub umilenie podróży. Coraz więcej kierowców korzysta z takich udogodnień, bo dzięki temu w większym komforcie spędzają czas za kierownicą.

Sześć najpopularniejszych gadżetów samochodowych.

Na czoło niezbędnych gadżetów samochodowych na pewno wysuwa się zestaw głośnomówiący. Jak wiadomo korzystanie z telefonu podczas jazdy stanowi ogromne zagrożenie na drodze i jest karane mandatem.Kierowcy, którzy muszą lub chcą rozmawiać siedząc za kierownicą powinni zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący, dlatego większość osób na pewno w swoim schowku taki zestaw posiada. W tym przypadku, to nie tylko komfort prowadzącego, ale również bezpieczeństwo na drodze, no i oczywiście brak mandatu. Coraz więcej nowoczesnych modeli ma wbudowane takie zestawy, ale jeszcze w większości trzeba je sobie zorganizować samemu. Kolejnym gadżetem, który na pewno niejednokrotnie przyda się w podróży jest ładowarka do telefonów. Niestety wytrzymałość baterii w nowoczesnych telefonach nie może się pochwalić długim czasem pracy, a jeśli dodatkowo włączymy w drodze nawigację, albo skorzystamy z innych funkcji,skracamy znacznie ich żywotność. Dlatego zawsze warto w schowku mieć ładowarkę,dzięki której bez ograniczeń możemy korzystać z telefonu. Ofert jest bardzo dużo w różnym przedziale cenowym, więc możemy swobodnie wybierać. Kolejny gadżet, który znalazł sympatię wielu kierowców to alkomat elektrochemiczny.Wiele razy zdarza się, że rezygnujemy z jazdy samochodem na imprezę odległą o kilkadziesiąt kilometrów, bo następnego dnia nigdy nie jesteśmy pewni czy tojuż nadszedł ten moment, że możemy prowadzić. To bardzo rozsądne rozwiązanie,ale równie dobrym jest posiadanie alkomatu i samokontrola trzeźwości. Przyda się również w towarzystwie, jeśli znajdzie się osoba przekonana o swojej trzeźwości, Zawsze możemy mieć naoczny dowód, że nie powinna jeszcze prowadzić.Dla osób, które lubią mieć wszystko na swoim miejscu i cenią sobie porządek zostały stworzone specjalne organizery, które pomogą zadbać o aspekt estetyczny oraz o utrzymanie rzeczy na swoim miejscu. Zaoszczędzi nam to ciągłego szukania i przekładania np. spryskiwacza do szyb z miejsca na miejsce. Gadżet ten przydatny przede wszystkim dla osób, które nie maja nawyku odkładania na miejsce i ciągle czegoś szukają. Jeśli już wspominamy o szukaniu z całą pewnością zdarzyło nam się przynajmniej raz gorączkowe szukanie kluczyków z ciągłym twierdzenie, że przecież gdzieś są. Z pomocą przychodzi tutaj lokalizator kluczyków. Najczęściej funkcjonują dzięki bluetooth, chociaż niektóre maja moduł GPS. Użycie jest bardzo proste: lokalizator przytwierdzamy do kluczyków, a w telefonie instalujemy aplikację pozwalającą odczytać położenie kluczyków. Kolejne akcesoria, które pozwoliły ułatwić nam jazdę to wideokamery. Stały się mile widzianym gościem w naszych samochodach. Coraz częściej są one używane podczas kolizji lub wypadków. Dla kierowców jest to dodatkowe zabezpieczenie i dowód, jeśli coś się wydarzy.

Podsumowanie

Jest jeszcze mnóstwo gadżetów samochodowych, które mogą uprzyjemnić i ułatwić jazdę samochodem. Niektóre stają się wręcz niezbędne, a inne po prostu z przyjemnością się wykorzystuje. Nie wszystkie należy posiadać, ale część z nich na pewno sprawi, że będziemy bezpieczniejsi i spokojnie możemy zająć się prowadzeniem pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *